Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde, yönelik Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saniye Tülin Fidan tarafından "Mindfulness (Nefes Terapisi) Temelli Stres Azaltma" eğitimi verdi. 

Kadın hizmetlerinde çalışan personellerin karşılaştıkları sıkıntılardan arındırılmasına, travmatik deneyimlerin yarattığı stresin azaltılmasına, daha rahat bir şekilde hayatlarına devam etmelerine katkı sağlamak amacıyla bu eğitimin verilmesi uygun görüldü. 

Doç. Dr. Saniye Tülin Fidan'ın liderliğinde gerçekleşen eğitim, akademik ve uygulamalı bilgiyi bir araya getirerek katılımcılara derinlemesine bir anlayış sağladı.

Verilen bu eğitimle kadın hizmetleri alanında görevli personellerin refahlarının korunmasına, hizmet verdikleri bireyler için daha iyi hizmet sunmalarına olanak sağlandı. 

Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sosyal medya hesabında, eğitime dair fotoğraflara şu ifadelerle yer verdi: “Kadın hizmetleri alanında görevli mesleki personellerimize yönelik Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saniye Tülin Fidan tarafından "Mindfulness (Nefes Terapisi) Temelli Stres Azaltma" eğitimi verilmiştir.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi