Sayın Divan, sayın protokol, efsane futbolcularımız, burada ve ekran başında bizi izleyen taraftarlar, hepinizi selamlıyorum.

Burada birçok kez konuşma yaptım ama inanın ilk defa bu kadar heyecanlanıyorum. Eskişehirspor başkan adayı olmaktan gurur duyuyorum. Hepimizin bildiği üzere Eskişehirspor çok zor dönemlerden geçiyor. Burada Kazım Başkanımız, Ayşe Başkanımız, Divanımızın kıymetli Erkan Başkanımız geçmişe dair birçok şey anlattı. Geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de oluşturulan kuruluşla birlikte, belediye başkanları ve eski başkanlarımızın, Nebi Hatipoğlu'nun da olduğu bir masa etrafında, benim ismim ön plana çıktığında bundan çok büyük onur ve gurur duydum. "Bunu kabul eder misin, bu işi yapar mısın?" dediler. Ben, bu şehrin evladı olarak, bu görevi kabul etmem deseydim şımarıklık yapmış olurdum. O sebepten dolayı, hiç düşünmeden arkadaşlarımla ve ailemle izin alıp bu göreve talip oldum. Herkese teşekkür ederim.

Ama bu görev sadece Ulaş Entok olarak bana verilmiş bir görev değil. İyi bir isim, güvenilir bir isim diye düşünebilirsiniz ama ben, sivil toplumun birçok yerinde çalışmış birisi olarak birçok ekip kurdum, başkanlık yaptım, birçok insanın da ekibinde, Eskişehirspor'da olduğu gibi, görev aldım. Bu görevin sadece bana değil, bana yol arkadaşlığı yapan, benim de onlara yol arkadaşlığı yaptığım Eskişehir gençliğine verilmiş bir görev olduğunu düşünmekteyim. Tekrar tekrar söylendi ama bir yanlış bilgi ve soru işareti olmaması adına, üç belediye başkanımızın adayı değil, şehrin ortak adayı olduğumu ve şahsımı değil tüm Eskişehir’i ilgilendiren bir mesele olduğunu düşünüyorum.

Ne mutludur ki Eskişehirspor için böyle bir masa kurulmuş. Bizim Eskişehir’deki en büyük eksikliğimiz, lobimizin olmaması. Eskişehir’in lobisi yok. İstanbul’da da yok. TFF’de de yok. Hiçbir yerde lobimiz yok. Eskişehirspor için bir lobi yapma fırsatı elde ediyoruz. Bu sadece Eskişehirspor’un değil, bütün şehrin meselesidir. Vereceğiniz destekler ve bugünkü birliktelik devam ederse, biz bu işi başarabiliriz. Bundan önce, bu sebeplerden dolayı başarı olmadı. Gelin, bize verilen destek, bu salondaki siyasilerimizin, idari mülki amirlerimizin birlikteliği devam etsin. Bize verdiği sözler tutulsun, biz bu işi başarırız. Bu birliktelik devam ettikçe Eskişehir başarılı olur. Burada sadece Ulaş, Ahmet, Mehmet’in yapabileceği işler değil. Hepimiz bu işleri acı şekilde tecrübe ettik. Önümüzde ligin başlamasına 4 ay var. Bu 4 ayda, tekrardan kurulacak olan üst kurulla, Eskişehir için herkesin elini taşın altına koyduğu, yönetim modeliyle birlik ve beraberliğin olduğu, bize desteğin olduğu bir ortam yaratın. Ondan sonra biz bu ateşten gömleği giymeye razıyız.

Ama yarın sabahtan itibaren bizim mesaimiz başlayacak. Bu şehrin abileri, ablaları, seçilmişleri ve büyük Eskişehir taraftarı ile yeni bir ruh inşa etmemiz lazım. Tekrar söylüyorum, lütfen Eskişehirspor’un ve bu mücadelenin bir şehir mücadelesi olduğunu, kazanırsak hepimizin kazanacağını unutmayalım. Yaşasın büyük Eskişehirspor!

Kaynak: Murat Dağtekin