Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Raif Eşkinat emeklilerin mevcut sistemde bir kenara itildiğini, hayattan, genel ülke sorunlarında uzaklaştırılmaya çalışıldığını ifade etti. Eşkinat, Vatan Partisi belediyelerinin niteliksiz eğitim sisteminde emeklilerin bilgi, birikim ve tecrübesinin alanlarına göre nitelikli iş gücü yetiştirilmesinde değerlendirileceğini, bu sayede belediyelerin hem nitelikli iş gücü kazanımında bir çığır açacağını ve mevcut sistemin getirdiği ekonomik sıkıntılardan da emeklilerin, minimum emek ve zaman yoğun çalışmasını gözeterek bu ekonomik koşullarda refaha kavuşacaklarını ifade etti.

Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Raif Eşkinat, Vatan Partisi iktidarında da emekli fonlarının tekrar canlandıracağını, en düşük emekli maaşının asgari ücretin altında kalmayacağını, usulünce bazıları kabul etmezse de gerekirse kanun hükmünde kararname ile garanti atlına alınacağını, prim ödeme eşitsizliğinin ortadan kaldırılacağını ifade etti.

Vatan Partisi Odunpazarı Belediye Başkanı Adayı Meserret Doğan, seçimden sonra sonuç ne olursa olsun emeklileri her arenada hak arama mücadelesine güç vereceğini ve Türkiye Emekliler Derneği’ne üye olacaklarını belirtti. Emeklilerin yaşadığı sorunların neler olduğunu iyi bildiklerini, bizzat yaşadıklarını ifade eden Doğan, emeklilerin hak arama mücadelesini Vatan Partisi’nin dert edindiğini bu sorunu hep beraber çözeceklerini ifade etti.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi