Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Emirdağlılar Birlik ve Beraberlik Platformu Başkanı Habib Umutoğlu, Avrupa Birliği Türkleri Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Sebahattin Tetik, yönetimleri ile üyelerini ağırladı.

Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen buluşmada konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Seçimlerde gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ederim. Eskişehir bu seçimde 3 belediye başkanını ilçelerden yeni 3 ilçemizi de katarak yaklaşık nüfusun yaklaşık yüzde 91’ini CHP yönetiyor. Bu da bize mutluluk veriyor. Türkiye’nin başarısı da güç ve mutluluk verdi. 2019’dan sonra yerel yönetimlerde CHP’nin yaptığı sosyal belediyecilik misyonu Türkiye’ye yerleşti. Eğer Türkiye bugün bu durumlara geldiyse Eskişehir’in payı bunda çok büyük. Eskişehir’de başımızı eğmedik, kendi yağımızda kavrulduk ve Eskişehir’i 22 senede geliştirerek bu hale getirdik. Demek ki sosyal demokratlar bu yönetim işini daha iyi beceriyorlar. Çünkü insan odaklı çalışıyorlar. Eskişehir’de yaşamaktan mutluyuz ben de Eskişehir’de belediye başkanlığı yapmaktan mutlu ve gururluyum” dedi. 

Emirdağlılar Birlik ve Beraberlik Platformu Başkanı Habib Umutoğlu ve Avrupa Birliği Türkleri Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Sebahattin Tetik de Başkan Ataç’a yeni dönemindeki çalışmalardan dolayı başarılar diledi.

Kaynak: Bülten