Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Özdemir, Estimesgut Belediyesi Meclis Başkan Vekili Özkan Deniz ve Etimesgut Meclis Üyesi Eren Ergün’ü makamında ağırladı. 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde vatandaşın teveccühü ile yeniden Başkan seçilen Başkan Ataç’ı tebrik eden heyet, yeni dönemde hayata geçirilecek çalışmalarında da başarılar diledi. Heyet ayrıca Tepebaşı Belediyesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde hizmet veren Alzheimer Konuk Evi projesini beğendiklerini ve bu projeyi Etimesgut’ta uygulamak istediklerini belirterek Başkan Ataç’tan proje ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç, “Amacımız, Alzheimer hastalarına ve yakınlarına destek olabilmek. Çünkü Alzheimer hastalarımızın bakımı gerçekten kolay değil. Böyle bir yer Türkiye’de ilk ve tek noktalardan bir tanesidir. Bu projemizin tüm illerde uygulanmak istenmesi bizlere gurur verdiği gibi mutlu da ediyor. Umarım en kısa sürede hayata geçirir hasta ve yakınlarına umut olursunuz” dedi. 


 

Kaynak: Bülten