CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a emeklilere 17 bin TL bayram ikramiyesi verilmesini önerecek.

Bu öneri, yüksek enflasyon ve artan maliyetler karşısında alım gücü düşen emekliler için büyük bir umut ışığı oldu.

Özel, "Önümüzdeki hafta Erdoğan'la bir araya geleceğiz ve bayram ikramiyesinin asgari ücret seviyesine çıkarılmasını öneriyorum" dedi. Emekliler, bu görüşmenin sonucunu merakla bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında ikramiye ödeme takvimini 10-14 Haziran arasında yapılacağını duyurdu.

Alım gücü azalan emekliler, ikramiyelerin artırılmasını talep ederken, bu konudaki açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, Erdoğan ile yapacağı görüşmede önereceği 17 bin lira miktarı, önemli bir gündem maddesi olacak.

Özel, Adana'da yaptığı konuşmada, "Önümüzdeki hafta sayın Erdoğan'la bir araya geleceğiz. Millete bir müjde vermesini, bayram ikramiyesini bir asgari ücrete, 17 bin liraya çıkarıp gelecek hafta dağıtmasını öneriyorum" dedi.

Özel-Erdoğan görüşmesinde 17 bin lira önerisi masaya yatırılacak. Now TV'ye konuşan bir kişi, 3 bin lira ile 3 kilo et alınamadığını belirterek, ikramiyelerin asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini ifade etti.

Emekli Sandığı (4c) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde, BAĞ-KUR (4b) kapsamında gelir/aylık alanların ikramiyeleri 11 Haziran 2024 tarihinde, SSK (4a) kapsamında gelir/aylık alanların ise 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde ödenecek.

Kaynak: Haber Merkezi