Son açıklanan enflasyon verileriyle birlikte 6 milyon emeklinin maaşı enlfasyon karşısında çoktan eridi aynı zamadanda artan gıda fiyatlarıyla  nedeniyle geçim sıkıntısı çeken SSK ve BAĞ-KUR emeklileri nefes kendilerine nefes aldıracak bir gelişme bekliyor.

Emeklilerin geçinememe sikayetlerinin üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında emekli maaşlarını yeniden değerlendireceklerini belirtmiş, fakat enflasyon zammı dışında yapılacak ek iyileştirmeler hakkında detay paylaşmamıştı.

Emeklilerin sabırsızlıkla beklediği cevap, SGK Uzmanı Emin Yılmaz tarafından açıklandı. Emin Yılmaz'ın yapmış olduğu hesaplamalar sonucu, emekli maaşlarına yapılacak net zam miktarını duyurdu.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, emekli maaşlarının Temmuz ayında önemli ölçüde artacağını ve refah payı da verileceğini açıkladı.

SGK UZMANI NET RAKAM VERDİ

Ekol TV'ye açıklamalarda bulunan Yılmaz,

Memur ve emeklilerin yılda iki defa zam aldığını yasadan gelen kanun doğrultusunda TÜFE önemini ve Mayıs TÜFE'sinin 3.37 olarak hesaplamasından dolayı. En önemli  enflasyonun edilen haziran ayı enflasyonu olduğunu belirtti.

Bu oranlara Yılmaz ilk altı aylık enflasyon verilerine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin kök aylıklarına yüzde 25,86 oranında zam yapılacağı açıkladı.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi