Altın ve dövizdeki düşüşler, yatırımcıları büyük ölçüde etkiliyor. Ekonomist Evren Devrim Zelyut'un yaptığı uyarı, özellikle Bitcoin ve altcoinlere yönelik riskleri vurguluyor, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.


KAYIPLAR YAŞANIYOR...

Son günlerde altın fiyatlarında bir düşüş yaşanırken, 3 Mayıs sabahı altın 2 bin 390 lira seviyesinde işlem görmeye başladı. Dün ise altının ons fiyatında ve dolar kurunda düşüşler görüldü ve gram altın günü 2 bin 397 liradan tamamladı.

Özellikle 2 bin 400 lira seviyesinin üzerine çıkan rekor artışın ardından gelen bu sert düşüş, yatırımcıları endişelendirdi.

Bu durum sadece altın için değil, döviz piyasaları için de geçerli oldu. Örneğin, dün düşüş eğiliminde hareket eden dolar/TL kuru, günü önceki kapanışının yüzde 0,3 altında 32,3733 seviyesinden tamamladı.


BÜYÜK ZARAR EDECEKSİNİZ!

Tanınmış ekonomist Evren Devrim Zelyut, yatırım araçlarıyla ilgili önemli uyarılarda bulunurken özellikle Bitcoin'e odaklandı ve şu ifadeleri kullandı:

"Bitcoin kritik bir seviye kırıldığında, tersine bir düşüş yaşanabilir ve fiyat 52 bin dolara kadar gerileyebilir.

Özellikle altcoinlerden uzak durmanızı tavsiye ederim; aksi takdirde büyük zararlarla karşılaşabilirsiniz. Bu alanda gerçekten hiçbir işe yaramayanlar bulunmakta."


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Kaynak: Haber Merkezi