Hemen başvurmaları gerek: Çocuk sahibi ailelere bakanlıktan ödeme Hemen başvurmaları gerek: Çocuk sahibi ailelere bakanlıktan ödeme

Eğitim İş Eskişehir Şubesi Başkanı Fadime Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'yü TBMM'de ziyaret ettiler. 

Görüşmede, bugün Genel Kurul gündemine getirilen Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi'ne karşı duydukları itirazlarını dile getiren heyet, özellikle oluşturulacak olan Milli Eğitim Akademisi'nin öğretmenlik mesleği üzerindeki etkilerini ve mesleki uzmanlık belgelerinin geçersiz kılınma girişimlerini endişeyle değerlendirdi. Ayrıca, öğretmenlik mesleğinin toplum nezdindeki itibarının zedelenme riskleri konusunda da görüş alışverişinde bulundular.

Vekil Süllü ziyaret ile ilgili, "Eğitim İş Eskişehir Şubesi Başkanı Fadime Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TBMM'de ziyaretimize geldi. Görüşmemizde, bugün Genel Kurul gündemine getirilen Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi'ne karşı itirazlarımızı, oluşturulacak olan Milli Eğitim Akademisi  ile öğretmenlik mesleği uzmanlık belgelerinin geçersiz kılma girişimlerini ve öğretmenlik mesleğinin itibarının zedelenmesi konularını ele aldık" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi