DEAŞ bağlantılı Irak uyruklu şahıs tutuklandı DEAŞ bağlantılı Irak uyruklu şahıs tutuklandı

Masal Şatosu’nun Leo Lionni’nin İtalyanca’da parçacık anlamına gelen “Pezzettino” adlı kitabından yola çıkarak gerçekleştirdiği “Yaratıcı Okuma Atölyesi” 5-6 yaş grubundaki çocuklara önemli bir farkındalık kazandırdı.

 Bu kapsamda düzenlenen “Yaratıcı Okuma Atölyesi” büyük ilgi gördü. Leo Lionni’nin İtalyancada parçacık anlamına gelen “Pezzettino” adlı kitabından yola çıkarak gerçekleştirilen atölyede 5-6 yaş grubundaki çocuklar ile “Ben kimim?” sorusuna yanıt arayarak fiziki ve sosyal varlığın farkındalığı kazandırıldı.

      Pezzettino’nun kim olduğunu bulmak için düştüğü yolda kendini tanıması ve “Ben kendimim” diyerek öz varlığının farkına varmasının anlatıldığı kitabın atölyesinde, yaratıcı okuma tekniklerinin kullanımı ile etkin ve düşünerek okuma becerilerinin kazanımı sağlandı. Sorular, oyunlar, canlandırmaların ardından katılımcı çocuklar kendi Pezzettino’larını yaparak el becerilerini gösterdiler.

Etkinliğin amacına değinen Masal Şatosu yetkilileri, “Etkinlik içeriklerine Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını dahil eden Masal Şatosu çocukları ve ebeveynlerini çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyor. Şatoda Çalgılarla Tanışma etkinliği de evrensel ve ulusal müzikler ile enstrümanlara yönelik genel kültür kazanımı açısından BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan ‘Nitelikli Eğitim’ amacını kapsamaktadır. Masal Şatosunun kazanım odaklı ve farklı konseptlerdeki etkinlikleri devam edecektir.” dediler.