Aksiyon'un haberine göre: Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere yönelik yapılan destek ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Ilk ve 2. aşama destekler kasım ayı ortasına kadar hesaplara aktarılmışken, 15 Kasım itibariyle farklı destek ödemelerinin gerçekleşeceği ve yeni destek başvurularının açılacağı belirtilmiş bulunuyor. Yeni başvuruya açılması planlanan ödemeler mazot destekleri ile alakalı olduğu bilinirken, Tarım ve Orman Bakanlığı resmi internet sitesinde Mazot ve gübre desteği başvuruları hizmete açıldığı belirtiliyor.

sdf_Han_ çiftçisinin_ aspir_ hasadı_ sevinci_

Desteğin detayları

Tarımsal destek ödemeleri ile alakalı alt başlıklar ve detaylar konusunda bakanlık açıklamalarına devam ederken, bakanlığın resmi internet sitesinden yeni başvuru ile alakalı bilgilendirme metinleri yerini aldı. Tarıma yönelik olarak birçok proje Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ödeniyor. Bağlı bulunan belediyeler de çiftçilere birçok destek sağlıyor. Hak sahibi olmak isteyen çiftçi tarımsal destek projelerini yakından takip ederek faydalanma fırsatını arıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan tarımsal destek ödemeleri Kasım ayı taksitleri hesaplara aktarılması tamamlandı. Son dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden de çiftçilere yönelik bir destek açıklaması yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi 15 Kasım'da başlattığı mazot desteği başvurularının 15 Aralık'a kadar devam edeceğini belirtti.

Konu ile alakalı yapılan açıklamada  "Başkenti ve Başkentlileri Kalkındırmaya Devam Ediyoruz. 2024 yılı Mazot Desteği kapsamında, kendi adına ait traktör ruhsatı ve çiftçi kayıt sistemi belgesi bulunan üreticilere en az 5 dekar ve en fazla 20 dekar arasında destekleme yapılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi