Kazım Kurt: “Projelerimiz ayakları yere basan, kaynakları hazırlanan projeler” Kazım Kurt: “Projelerimiz ayakları yere basan, kaynakları hazırlanan projeler”

CHP’li Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, 2024-2029 vizyon projeler lansman toplantısını gerçekleştirdi. Lansman toplantısında konuşan CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, “Kazanacağız” vurgusu yaptı.

“HİZMETTEN GERİ KALMAYAN BİR BELEDİYECİLİK VAR”

Kazım Kurt’un tasarruf yapmasına Odunpazarı’nı hiçbir hizmetten mahrum bırakmadığını söyleyen Yalaz, “Kazım başkanımın belediyeciliğini hepimiz biliyoruz. Kazım Kurt belediyeciliği dediğimiz zaman bunun içinde şeffaf belediyecilik var, şeffaf belediyecilik dediğimiz zaman alnı açık, başı dik bir belediye başkanımız var. Kazım Kurt var. Tasarruflu belediyecilik var. Tasarruflu belediyeciliğe rağmen hizmetten geri kalmayan bir belediyecilik var. Mazeret üretmeyen, çocuklar için, gençler için, emekliler için hizmetlerde geri durmayan bir belediyecilik anlayışı var” diye konuştu.

“BUNLAR YOKSULLUKTAN BESLENİYORLAR”

İktidarın yoksullar ordusu yarattığını ve yoksulluğu yönettiğini belirten Yalaz, “Ama AKP’nin yönettiği belediyeler böyle yönetilmiyor. Kendileri açıklıyorlar 4 milyon 400 bin aileye sosyal yardım yaptık diyorlar. Aslında diyorlar ki, 4 milyon 400 bin aile yani 20 milyondan fazla bir nüfus, yani nüfusumuzun 4’te birinden fazlası sosyal yardıma muhtaç olacak kadar yoksul diyorlar. Bunu övünerek söylüyorlar. Ülkeyi ve kendi yönettikleri belediyeleri getirdikleri nokta bu. Çünkü bunlar yoksulluktan besleniyorlar. Yoksulluğu yarattıkları gibi maalesef yönetmeyi de bildiler. Yoksullara birtakım yardımlar yapar gibi görünüp onların gönlünü aldıkları, bizim halkımızın masumluğundan, iyi niyetinden yararlandıkları ve yaralanmaya devam ettikleri için yoksulluğu çığ gibi büyütüyorlar” şeklinde konuştu.

“ODUNPAZARI’NDA DA YOKSULLAR ORDUSU YARATACAKLAR”

“Kazım Kurt ile bütün Odunpazarı kazanacak” diyen Başkan Kurt, “Bugün Odunpazarı’nı kazanırlarsa Odunpazarı’nda da yoksullar ordusu yaratıp onları da yönetmeye kalkacaklar. Eskiden gizli kapaklı yaparlardı, şimdi açıkça yapıyorlar. Kendilerine yakın vakıfları, cemaatleri Birlik Vakfı’nı, Ensar Vakfı’nı Türgev’i zengin edeceğiz diyorlar açık açık. Belediyenin maddi ve manevi imkanlarının tamamını onlar için seferber edeceğiz diye açıkça söylüyorlar çekinmeden. Bu yüzden lütfen bunun farkında olalım ve diğer insanlara da anlatalım. Kazım Kurt ile bütün Odunpazarı kazanacak. Onlar kazanırsa yoksulluk kazanacak, bir avuç zengin zümre kazanacak ve onlara yakın çeteler ve müteahhitler kazanacak” ifadelerini kullandı.

“HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

Yalaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Şehrimiz için bu güzel şehirde hak ettiğimiz şekilde, bu şehrin hak ettiği şekilde yaşamaya devam etmek için, doğamız için, emekliler için, işçiler için, tüm gençlerimiz için, geleceğe umutla bakmak için ve bu şehirde gururla yaşamaya devam etmek için hep birlikte kazanacağız, kazanacağız.” MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş