Selin Çelik

İbrahim Arslan, yapmış olduğu konuşmasında Türkiye siyasal tarihinin en kritik seçimine gidildiğini ve bu seçimin sonucunun oldukça önemli olduğunu vurguladı. Arslan, Türkiye'de işsizlik, yolsuzluk, adaletsizlik ve eşitsizlik gibi çok sayıda ciddi sorunun var olduğuna ve 6 Şubat tarihinde yaşanan büyük depremin de bu sıkıntılar arasına eklendiğini belirtti. 

Depremin yarattığı sonuçların çok ağır ve acı olduğunu söyleyen Arslan, "Ancak unutulmamalıdır ki 21 yıllık AKP iktidarı döneminde farklı enkazlar altında milyonlarca insanımız feryat figan içindedir. Milyonlarca insanımız ekonomik enkazın altındadır. Milyonlarca insanımız hukukun üstünlüğünden, üstünlerin hukukuna dönüştürülen adaletsizlik enkazı altındadır. Milyonlarca insanımızın demokrasi, insan hakları ve özgürleri; yasaklar, baskılar korkular enkazı altındadır  Milyonlarca insanımız eğitimde, sağlıkta, tarımda, barınmada, toplumsal barışta ciddi enkazlar altındadır. Türkiye'nin milyonlarca insanı tek adam rejiminin büyük enkazı altındadır. Bu şekilde yaşamak kadar olamaz" ifadesinde bulundu. 

Parti olarak temel hedeflerinin iktidar olduğunu söyleyen, Arslan iktidarı mutlak ve mutlak kazananacaklarını da sözlerine ekledi. Arslan, "Yaşanan depremde enkaz altındaki vatandaşlarımız 'sesimi duyam var mı?' yerine, 'sesimi duyam yok mu?' diye bağırdı. Bize düşen görev yüreğimizi ortaya koyarak; bu çığlığı duymak, duyurmaktır ve buradayız diyerek onların uzattığı eli kavramak olmalıdır." sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.