THK Eskişehir, bir ayda 90 çocuğu giydirdi THK Eskişehir, bir ayda 90 çocuğu giydirdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meclis’te gazeteciler bir araya gelerek yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Gazete Duvar’ın haberine göre; Özel, CHP’li 11 büyükşehir belediyesinden sadece üçünün seçildiği güne göre geriye gittiğini açıkladı. 
Özel, "Önümüzdeki pazartesi çok karar açıklayacağız. Pazartesi itibariyle bizde olan tüm il ve ilçe belediyelerinde anket yapacağız. Ankette iyiye gidenlerin, geçmişten bu yana iyi durumda olanların adaylığını hemen açıklayacağız. Geçmişten kötü olanlara yöntem belirleyeceğiz" dedi.
İstanbul, Ankara ve Aydın belediye başkanlarıyla ilgili bir problem olmadığını, bu kentlerin büyükşehir belediye başkanlarının bütün anketlerde açık farkla birinci olduğunu ifade eden Özel, bu üç şehir dışında kalan 8 büyükşehirde anket yapılacağını belirtti.


Örgüt denetiminde ön seçim

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) belirlediği takvime göre ön seçimin yetişmesinin mümkün olmadığını ancak bunun ön seçim yapmayacakları anlamına gelmediğini söyledi. YSK denetiminde değil ama parti denetiminde ön seçim yapacaklarını ve adayları belirlemek için sandık kuracaklarını ifade eden Özel, aday belirleme konusunda izleyecekleri yönteme dair bilgiler verdi. CHP’nin yönetimde olmadığı kentleri birkaç kategoriye ayıracaklarını anlatan Özel, "Bu bölgeler için örgütle konuşarak karar vereceğiz” dedi. Örgütün ön seçim veya anket isteyebileceğini ya da bir aday isminde tam mutabakat sağlanabileceğini belirten Özel, “Yaygın olarak yapacağımız şey, örgüt denetimde ön seçim. Örgütümüze güveneceğiz" dedi.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi