Zeytinyağı fiyatlarına rekor zam yolda Zeytinyağı fiyatlarına rekor zam yolda

Türk Hava Kurumu (THK) Eskişehir Şube Başkanı Gökhan Çalışkan, kentteki kamu kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, hem THK’yı anlatıyor hem de kurumlarla işbirliğini artırıyor.  THK Eskişehir Şubesi’nin bir yıllık faaliyetleri hakkında bilgi veren Çalışkan, Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile 1936 yılında kurulan ve bugünkü adıyla İnönü Havacılık Eğitim Merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren kurumun ev sahipliğinde düzenlenen Havacılık Festival’inin, havacılığın sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasına büyük katkı sunduğunu ifade etti. Geçtiğimiz ağustos ayında yapılan festival sonrası THK Eskişehir Şubesi’ne üye başvurularında ciddi artış yaşandığını aktaran Çalışkan, göreve başladıklarında 200 olan üye sayısının 300’e ulaştığını belirtti.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor

Türk Hava Kurumu Eskişehir Şubesi’nin havacılık alanı dışında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldığını açıklayan Çalışkan, bu kapsamda ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ederek yakacak, kışlık kıyafet ve erzak desteğinde bulunduklarını ifade etti. Çalışkan ayrıca, muhtarlıklar aracılığıyla mahallelerde ihtiyaç sahibi çocukları belirleyerek giyim yardımı yapmaya başladıklarını dile getirerek, “Bir ay önce başlattığımız çalışma kapsamında giyim mağazalarından defolu ürünleri indirimli olarak satın alarak, 90’a yakın aileye giyim yardımında bulunduk” diye konuştu. 

Deri toplamada Türkiye birincisi

Çalışkan, Kurban Bayramı’nda topladıkları deri âdetiyle Türkiye’de dört yıldır birinci sırada yer aldıklarını söyledi.  Topladıkları kurban derilerini ekonomiye kazandırarak, elde ettikleri gelirle de gençlerin havacılık alanında gelişmesine katkı sunduklarını anlatan Çalışkan, “THK Eskişehir Şubesine Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımız tarafından 16 bin 775 adet büyükbaş, 9 bin adette küçükbaş hayvan derisi bağışı yapıldı.  Eskişehir olarak Türkiye’de deri toplamada dört yıldır üstte üste birinci sırada yer alıyoruz. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda, kurumumuz 150 bin TL filtre ve zekat topladı” dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi