Ev alıp satacaklar dikkat: Selçuk Geçer beklenen gelişmeyi açıkladı Ev alıp satacaklar dikkat: Selçuk Geçer beklenen gelişmeyi açıkladı

2000 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in sosyal hizmet projelerinden biri olarak faaliyetlerine başlayan Halk Ekmek’in son teknoloji ile yeni fabrikası düzenlenen görkemli bir törenle Eskişehirlilerin hizmetine sunuldu. 75. Yıl Mahallesi Selami Vardar Bulvarı’nda (Yaş Sebze ve Meyve Hal Binası Arkası) bulunan “Halk Ekmek Unlu Mamuller Fabrikası”nın açılış törenine Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi.

6 bin metrekare kapalı, toplam 25 bin metrekare alana sahip, günde yaklaşık 300 bin ekmek üretecek olan yeni fabrikanın açılış törenine CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP PM üyeleri, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer ve İbrahim Arslan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce’nin yanı sıra Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, ilçe belediye başkanları, belediye bürokratları, mahalle muhtarları ile Eskişehirliler katıldı.

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de Halk Ekmek’in yeni fabrikasının sosyal belediyecilik anlayışının en önemli yapılarından olduğunu ifade ederek, “Muhteşem bir tesis. Yeni ürün çeşitleriyle halkımıza hizmet verecek olan fabrikamızın oluşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Son 25 yılda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi büyük dönüşümlere imza atmadı, büyük yatırımlarla kent belleğine, kent kültürüne de büyük katkılar sundu. Bu sebeple geçmişte yaptıklarımıza güveniyor, yarınlara inanıyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra Başkan Büyükerşen günün anısına CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın ve CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e plaket takdim etti.

Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde kesilen kurdele ile fabrikanın açılışı gerçekleştirildi. Başkan Büyükerşen, protokol üyeleri, gazeteciler ve tören katılımcıları fabrikayı gezerek üretim aşamalarını yerinde gördüler. Fabrikanın el değmeden ürettiği ürünlerin her aşamasını ve yeni tesisi heyete Halk Ekmek San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kaplan tanıttı.

Törenin ardından Eskişehirliler gün boyu gruplar halinde fabrikayı gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

-ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK- 

 Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in sosyal projelerinden biri olarak 2000 yılında ekmek üretimi ile Eskişehirlilerle buluşan Halk Ekmek, el değmeden poşetlenen Beyaz Ekmek, Kepekli Ekmek, Buğday Ekmek, Roll Ekmek çeşitleri, Ramazan ayına özel pide üretimi, tost ekmeği, simit ve kandil simidi, beze ile kurabiye çeşitlerinin üretimi ve satışını yapıyor. Aynı zamanda Halk Süt ile peynir, tereyağı gibi süt ürünlerinin yanında Halk Yumurta da büfelerde satışa sunuluyor. Halk Ekmek Eskişehir’de 67 büfe ile vatandaşlara hizmet veriyor.

Kaynak: Bülten