AK Parti MKYK Üyesi Burhan Sakallı, 14 Mayıs’a kadar partisinin en çalışkan isimlerinden biriydi. Odunpazarı Eski Belediye Başkanı Sakallı, 28 Mayıs performansıyla da dikkat çekiyor.
Sakallı, ikinci tur kampanya çalışmalarına “Adım adım Eskişehir” adını verdi. Ekibiyle kenti dolaşan, seçmenle buluşan siyasetin tecrübeli ismi, adeta kapı kapı dolaşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy istiyor.
Sabahın ilk ışıklarıyla çalışmaya başlayan Sakallı, Çamlıca Mahallesi’ndeki mesaisini “Toprak uyanırken, uyumak bize yaraşmaz” diyerek paylaştı.
Vişnelik ve Akarbaşı ziyaretleri için “Günün 24 saati bizi istediğimiz her yere güvenle götüren taksici esnafımızla buluşuyoruz” dedi.
Sakallı bir paylaşımında da “Gündoğmamış olabilir… Biz hemşerilerimizle birlikteyiz” ifadesini kullandı.


Köprübaşı Caddesi’nde esnafla sohbet eden Sakallı, paylaşımına “Eskişehir’de; Eskişehir’in renkleri ile” notunu düştü.
Arifiye Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki çalışmasını ise “Şehirdeyiz, her yerdeyiz. Hemşerilerimiz ile birlikteyiz” diyerek duyurdu.
Sakallı, Meclis Üyesi Mustafa Birsen’in de katıldığı çalışmayı “60 yaşında bir delikanlı ilk günün aşk ve heyecanı ile Erdoğan’ın broşürünü dağıtıyor. Bizimkisi bir aşk hikayesi” diyerek paylaştı.