Milyonlarca yatırımcının gözü altın ve kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşlerde. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yatırımcılara dikkatli olmaları çağrısında bulunarak riskleri vurguladı.


SELÇUK GEÇER’DEN KRİTİK UYARI!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ise yatırımcılara kripto para ve altın yorumu ise dikkat çekti. Geçer, ‘aman dikkat’ diyerek yatırımcılara altın değerinde tavsiye verdi. 

Altın ile ilişkin konuşan Geçer, "Altında bir miktar geri çekilme olabilir. Bana göre 1900'lü seviyeler tekrar test edilebilir. 

Ama sonrasında orta ve uzun vadede yükselişin devam etmesini beklerim. 2.155 dolar şu anda, kısacası 2.100 doların üzerinde kısa vadeli geri çekilmeler olacağı için temkinli olalım” dedi.


25 BİNİ GÖREBİLİRİZ...

Bitcoin de ise 73 bin seviyeleri gördükten sonra yaşanan sert satışlar ile 63 bin seviyesini görmesine değinen Geçer, geri çekilmesinin devam edeceğini söyleyerek kritik uyarıda bulundu. 

Geçer, “Bu satışlar devam ederse, ki edecek gibi görünüyor, 51.000-52.000 seviyelerine kadar ilk etapta gidebilir ve spotlarda bir anda paranızı kaybedebilirsiniz. 

Bu da piyasada birazcık panik yaratabilir belki, 50.000 altına sarkabilir. Sonrasında tekrar yukarıya bir hareket başlayacaktır diye tahmin ediyorum. 

51.000 seviyeleri sert kırılırsa, bu 'howling' meselesi vesaire, aynı zamanda işte bu Amerika ile ilgili faiz beklentileri daha da olumsuza dönerse satış baskısı artabilir. 

40.000 altında 25.000 seviyelerini bize gösterebilir. O yüzden kripto paralara dikkat edelim” ifadelerini kullandı.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Kaynak: Haber Merkezi