Eskişehir Sanayi Odası koşusu gerçekleştirildi Eskişehir Sanayi Odası koşusu gerçekleştirildi

Eskişehir Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Başkan Ali Sefa Şen ve Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adnan Karamanlı Esnaf Odalarında yaşanan bilet şaibesiyle ilgili basın açıklaması yaptı. 

Başkan Ali Sefa Şen: "Eskişehir'de Türkiye- Ermenistan arasında grup eleme maçlarından biri oynandı. Türkiye Futbol Federasyonuna şehrimizi seçtiği için teşekkür ederiz.Milli maçımız öncesi, yapılacak maçla ilgili biletlerin dağılacağı denildi. Fakat ne yazık ki bazı odalarımıza da yine Odalar Birliği tarafından yüklü miktarda biletlerin geldiği söylendi. Fakat bize bu biletlerin alınması konusu teklif edilmedi. Kale arkası sıfır bedelli olan biletlerin belli bir ücret karşılığında odalara verildiği ile ilgili esnaflarımız arasında ciddi bir şaibe dolaşıyor. Dolayısıyla bizde bu şaibeli konudan başkanlar olarak rahatsız olduk. Bu biletler bizim elimize geçmedi. Bizim bu biletleri belli bir ücret karşılığında verdiğimiz doğru değildir. Esnaflar arasında dolaşan biletleri birilerine sattılar. Bilet dağıttılar gibi şaibenin Esaf Odalarıyla alakası bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu. 

Başkan Adnan karamanlı: "Bu milli maç biletleri Enaf Odaları Birliğine bedelsiz olarak verilmiş. Belli odalara bilet gönderilmiş. Fakat bizim odamıza gelen bir bilet yok. Alınan biletlerin üzerinde bedelsiz oldukları yazıyor, belli esnaf ise durumu biz bu biletleri aldık ve başka kişilere sattık olarak algılamış durumda böyle bişi kesinlikle yoktur. Biz ne bedelsiz bilet aldık ne de sattık biz bu işin içinde yokuz. Bunu yapmışsa Esnaf Odaları Birlik Başkanı yapmıştır. Tornacılar ve Oto tamircileri Odası ve Lokantacılar Odası Tuhafiyeciler Odası gibi yerlere bilet satılmamıştır" açıklamasında bulundu. 

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi