Ayşe Ünlüce, Ahmet Ataç ve Kazım Kurt "Anneler Günü" mesajları yayımladılar.
 

Başkan Ünlüce'den Anneler Günü Mesajı

    En değerli varlığımız, yaşamın her türlü sıkıntısına rağmen şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı annelerimizdir. 

Anne sevgisinin yol göstericiliği ile başladığımız hayat yolculuğunda, ne zaman ihtiyacımız olsa onu hemen yanı başımızda görürüz. İlk kelimeleri onun gözlerine bakarak söyler, ilk adımlarımızı onun elini tutarak atarız. Onun verdiği güven, yaşam boyunca sığındığımız en güvenli limandır.

Elleri öpülesi sevgili annelerimiz ve anne adaylarımız;

Annelik hiçbir zenginlik ile ölçülemeyecek kadar değerli olan, dünyadaki en yüce duygu ve değerdir. Annelik sadakat, hoş görü, sonsuz bir sevgi denizidir.

Her anne evladının ailesine, topluma, ülkesine, insanlığa faydalı bir birey olmasını ister. Barış, huzur, kardeşlik içerisinde yaşayan bir toplumun temelini oluştururken annelerin büyük sorumluluğunda yalnız bırakılmaması çok önemlidir. 

Bu anlamda annelerimiz varlıkta, yoklukta nasıl hep bizim yanımızda olmuşsa bizler de her zaman onların yanında olmalı, bu sevgiyi ölümsüzleştirmeliyiz.

Şunu asla unutmayalım; bir anne dünyayı değiştirebilir. İşte o annelerin Atatürk’e, onun kurduğu Cumhuriyet’e ve değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye devam edeceğini bilerek;

 Bizlere dürüst, onurlu, ahlaklı ve iyi bir insan olabilmeyi öğreten, her yaşımızda bizden ilgisini ve desteğini esirgemeyen annelerimize tüm kalbimle şükranlarımı sunuyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete uğurladığımız annelerimize Allah’tan rahmet, başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere hakları asla ve asla ödenmeyecek tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımla”

BAŞKAN KURT'TAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Değerli Odunpazarı Anneleri,

Bugün, tüm dünyada olduğu gibi, sizleri kutlamak için özel bir günü daha karşılıyoruz: Anneler Günü. Anneler, sevgi, fedakarlık ve şefkatte birleşen eşsiz varlıklardır. Sizler, yüreklerindeki sevgiyle, ailemizin temel direği ve toplumumuzun güçlü yapı taşlarısınız. Sizler, çocuklarımıza ilham ve rehberlik sunarken, geleceğimizi şekillendiriyor ve umutlarımızı yeşertiyorsunuz. Sizler, sabırla ve özveriyle, her daim yanımızda olan en kıymetli varlıklarımızsınız.

Bu özel günde, tüm annelerin sevgi dolu yüreklerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Sizler, her gününüzün Anneler Günü gibi coşku ve sevgiyle dolu geçmesi dileğiyle, şükranlarımı sunuyorum.

Sevgiyle kalın,

Kazım Kurt

Odunpazarı Belediye Başkanı

BAŞKAN ATAÇ'TAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

“Dünyanın en kutsal görevini üstlenen annelerimiz sevginin, hoşgörünün ve fedakarlığın ne olduğunu bizlere anlatan biricik varlıklarımızdır. Bir insan merhameti, paylaşmayı ve vatan sevgisini ilk önce annesinden öğrenir.

Öyle ki; bazen bir anne, Zübeyde Hanım örneğinde olduğu gibi bir ulusun makus talihini değiştirecek Mustafa Kemal Atatürk gibi bir evlat yetiştirir.

Elbette anne sevgisi bir güne sığdırılamayacak kadar engin ve büyüktür. Gece gündüz demeden özveriyle bizleri yetiştiren annelerimizin mutluluğu ise ancak evlatlarının mutluluğu ile mümkündür.

Annelerimizin en kıymetli varlıkları şüphesiz ki evlatlarıdır. Bizler de hem annelerimiz hem de evlatlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Başta şehitlerimizin annelerimiz olmak üzere, fedakarlık ve sabırla dünyanın en yüce görevini yerine getiren, aydınlık Türkiye için mücadele eden, her biri birer sevgi timsali bütün annelerimizin gününü kutluyor, her birine ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılmış olan annelerimizi de rahmet ile anıyorum” 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi