YÖK açıkladı: Devlet üniversitelerinin 2. öğretimleriyle ilgili flaş karar! YÖK açıkladı: Devlet üniversitelerinin 2. öğretimleriyle ilgili flaş karar!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Eskişehir'deki Gezi Parkı protestolarında darp edilerek yaşamına son verilen Ali İsmail Korkmaz'ı sosyal medya hesabından andı.

"TÜM ALİLERE SELAM OLSUN"

Eskişehir'in Ali İsmail Korkmaz'ı hiç unutmadığını belirten Ayşe Ünlüce, mesajında şu ifadelere yer verdi;

" Eskişehir hiç unutmadı, unutmayacak! 11 yıl önce bugün, karanlık bir sokakta canice hayattan koparılan Ali İsmail Korkmaz’ı rahmetle anıyorum. Hayallerindeki yaşam için mücadele eden tüm Ali İsmaillere selam olsun."

ALİ İSMAİL KORKMAZ KİMDİR?

Ali İsmail Korkmaz (18 Mart 1994, Hatay - 10 Temmuz 2013, Eskişehir), Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla katıldığı yürüyüşe müdahale eden polis ve karşıt görüşlü gruplar tarafından darbedilerek öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisidir.

Eskişehir'de Gezi Parkı protestolarına destek amaçlı düzenlenen yürüyüşte polisin müdahalesinden dolayı ara sokaklara kaçan eylemcilerden birisi olan Anadolu Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, polis tarafından darp edildikten sonra eli sopalı gruplarca iki defa daha darbedilmiştir. Darbedildikten sonra gittiği hastanede tedavi görememiş, ilk tıbbi müdahaleyi ancak yirmi saat sonra alabilmiştir. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Korkmaz, otuz sekiz gün boyunca komada kalmış ancak 10 Temmuz 2013 günü ölmüştür. Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü protesto edilmiş ve heykeli dikilmiştir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi