TOKİ'den resmi açıklama geldi: İşte 2024 ev ve taksit fiyatları TOKİ'den resmi açıklama geldi: İşte 2024 ev ve taksit fiyatları

Başkan Konakcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Karşılıksız sevginin, şefkatin, merhametin ve fedakarlığın öznesi olan, başımızın tacı tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Ebediyete intikal eden annelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." ifadelerine yer verdi.

ANNELER GÜNÜ

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi. Anneler Günü Dünya'da farklı günlerde kutlanır. En yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi