71 Evler'de kapısının önüne inşaat pisliği döktüler 71 Evler'de kapısının önüne inşaat pisliği döktüler

Eskişehir'in Basın Şehitleri Caddesi'nde yer alan restoranların arka bahçelerine atılan masaların neden olduğu gürültü sorunu, bölge sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Haftanın hemen hemen her gecesi saat 3 ila 4'e kadar süren alkollü muhabbetler ve kahkahalar, apartman sakinlerinin dinlenme hakkını ciddi şekilde etkiliyor.

Eskişehir Net Haber Merkezine ulaşan apartman sakinleri, yıllardır devam eden bu soruna artık bir çözüm bulunmasını talep ediyor. Daha önce polise yapılan şikayetlerin ardından kısa süreli bir sessizlik yaşandığı ancak sorunun tekrar baş gösterdiği belirtiliyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde yükselen gürültü, çalışan insanların dinlenme saatlerini olumsuz etkiliyor ve yaşam kalitesini düşürüyor.

Konuyla ilgili olarak apartman sakinleri, yetkililerin konuya el atmasını ve bu tür etkinliklerin denetlenmesini istiyor. Restoranların arka bahçelerinde düzenlenen etkinliklerin gürültü seviyelerinin sınırlandırılması ve apartman sakinlerinin huzurunu bozmaması için gerekli önlemlerin alınması talep ediliyor.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi