Fatih Dönmez İskenderun'da 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri andı Fatih Dönmez İskenderun'da 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri andı

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki depremler, Türkiye'yi yasa boğdu. Depremde onbinlerce insan hayatını kaybetti, yüz binlerce kişi ise yaralandı. Bir yıl sonra 6 Şubat'ta, acımızı tazeliyoruz ve kaybettiklerimizi saygıyla anıyoruz. Bu vesileyle depremde duygularını ve üzüntülerini paylaşmaş isteyenler 6 Şubat depremi anma mesajları yayımlıyor.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, 6 Şubat'ta yaşanan depremle ilgili mesaj yayımladı.

"Deprem; içimizdeki iyiliği, birliği, dayanışmayı ve paylaşmayı ortaya çıkardı"

Gürcan mesajında, "Acımız halen taze, bir yanımız hâlâ mahzun… Tam bir yıl önce 6 Şubat 2023 günü saat 04:17’de Asrın Felaketinde yüreğimizden sarsıldık. Sadece 11 ilimizi değil, bütün ülkemizi derinden sarsan 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri nedeniyle kaybettiğimiz binlerce vatandaşımızın hüznünü yüreğimizde taşımaya devam ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok şükür asrın felaketini asrın birlikteliğine dönüştürerek o zor günleri devlet - millet el ele verip geride bıraktık. Deprem; içimizdeki iyiliği, birliği, dayanışmayı ve paylaşmayı ortaya çıkardı. Bu büyük acıdan alacağımız en büyük ders ülkemizin deprem kuşağında bulunduğu bilinciyle; depremle yaşamayı öğrenmek, ilgili tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın el ele vererek yapı stoklarımızı, evlerimizi ve iş yerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmesidir. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Hayatını kaybeden tüm canlarımızın ruhları şad, mekânları cennet olsun." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi