Öncelikle Eskişehirspor kongresi şehrimize hayırlı olsun.

Burada altını çizmek istiyorum, birlik ve beraberliğin olduğu her yerde her zaman başarı vardır. Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde ise dağılma ve kaybetmek vardır. Ben, namı diğer "Gırboş Halil" Halil’in yeğeniyim. 11 yıl amatör top oynadım. Topçuluğu bilirim. Gelinen noktada bir takımda gruplaşma olduğu zaman, o takım şampiyon olmaz. Takım tek vücut olursa şampiyon olur. Öz eleştiri yapmamız gereken noktalar var.

Burada hep şöyle bir durum oldu: AKP adamı, Kazım Başkan’ın adamı, Ayşe Hoca’nın adamı diye biz, ne hikmetse şehrin kaderini değiştirecek noktalarda bir araya gelemiyoruz. Ne olursa olsun Eskişehirspor, her şeyin üstünde duruşu olan bir durumdur. Ama ne oluyor, burada bile bir araya gelemiyoruz. Sayın Kazım Başkanım bazı şeyleri doğru söylüyor ama eksik söylüyor bence. Neden? Bugün istese belediyelerimiz imkan sağlar, reklam verdirir, belediye olarak imkan koyarlar, yaparlar yani. Ama ne oluyor, şimdi onun adamı, bunun adamı olduğundan dolayı sıkıntılar var.

Bakın, bir Trabzonspor soyası vardı, kim kapattı bunu? Akabinde bugün bir tesis yaptık, bunu bakanlığımız yaptı. Geldik, bundan 3-4 sene önce uluslararası futbol müsabakalarının olacağı stadı yaptık, durmuyoruz. Üzerimize düşenin fazlasını yapma çabası içerisindeyiz. Ben burada herkese şu söylemek istiyorum: Özde beraberliği yakalamazsak, biz takımı çıkaramayız. Tamam, herkes güzel konuşur, söyler, 15 gün sonra bırakırız kendi haline. "Olmasaydın neyine güvendin?" deriz. Ama burada birlik ve beraberlik noktasını her konuda olduğu gibi 3 adım öne çıkarmazsak, başarılı olma şansımız sıfır. Özellikle hükümetimizin, spor bakanlığımızın hizmetleri durmuyor, devam edecek. Ama lütfen burada sözde değil, özde beraberliği, özde samimi duyguları ortaya koyarak "Ben ne yapmalıyım?" derken her şeyi ortaya koyarak gitmemiz gerekiyor.

Ulaş kardeşimizi yalnız bırakmamamız gerekiyor ki bu takım hareketlensin, ayaklansın. Ondan sonra inşallah şampiyonlukları hep beraber kutlamış oluruz. Tekrardan yeni yönetimi kutluyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Kaynak: Murat Dağtekin