Arabası olan rahat nefes alacak: Muayenede artık buna bakılmayacak Arabası olan rahat nefes alacak: Muayenede artık buna bakılmayacak

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından Odunpazarı İlçe Başkanlığına atanan Engin Vural, bugün yeni görevini AK Parti eski Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer'den devraldı. Devir teslim törenine AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Kaya, Odunpazarı İlçe Başkanı, Engin Vural, İl Teşkilât Başkanı Atakan Tetik, geçmiş dönem Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, İl Sekreteri Sevda Şenoturan ve partililer katıldı.

“YEREL YÖNETİMLERE EĞİLECEĞİZ”

Devir teslim töreninde konuşan Atakan Tetik, “Biz Odunpazarı’nı çok önemsiyoruz ak parti olarak. Türkiye’nin 922 ilçesinden en büyük 41’inci ilçe. 420 bin nüfusuyla çok büyük bir nüfusa sahi. Burada teşkilatımız da çok aktif. Ben ümit başkana bugüne kadar ki yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bayrağı bir adım öne taşıdı. Eksiksiz görevlerini yerine getirdi. Engin Vural belediye meclis üyeliği noktasında olsun, Odunpazarı ilçe yönetimlerinde olmuş olması noktasında olsun ve son olarak da bizim yerel yönetimler başkanımızdı. CV’si çok dolu. Kendisi mimar. Yerel yönetimlerde tecrübeli. Burada biraz daha hem yerel yönetimlere hem teşkilat noktasına eğileceğimizi şimdiden bildirmek istiyorum” dedi.

“ÜÇ GÜNDÜR TELEFONLARIM SUSMUYOR”

Üç gündür telefonlarının susmadığını söyleyen Ümit Sezer, “20 Mart 2023 tarihinde değerli başkanım Ali Acar’dan almış olduğum bayrağı bugün benim için değerli olan Engin başkanıma devretmenin gururunu yaşıyorum. Bu görevlerin gelip geçici olduğunu, bu makamların kimseye kalmayacağını şimdiye kadar kalmadığını, önemli olan görev aldığınız sürede hoş bir seda bırakabilmek olduğunu ve bizim de bu şuurla çalışmamız gerektiğini yine defaatle söylemiştim. Biz de bu şuurla çalıştık. Üç gündür telefonlarım susmuyor. Ağlayanlar oluyor, üzülenler oluyor, teşekkür edenler oluyor. Ben herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HİÇBİR YERE GİTMİYORUM”

“Hiçbir yere gitmiyorum. Her zaman bilgimle, tecrübenle destek olmaya devam edeceğim” diyen Sezer, “Zorlu sıkıntılı bir dönem geçirdik. Son beş yılın en sıkıntılı dönemiydi. Çünkü 3 seçim atlattık. Bu sıkıntılı süreçte bir taraftan ilçe başkanlığı görevimizi yerine getirmeye çalışırken bir taraftan da seçim çalışmalarını koordine ettik. Bu stresli süreçte bilmeyerek kırdığım, ilgilenemediğim arkadaşlarım varsa ben onlardan helallik istiyorum. Özellikle teşkilatıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü 16 aylık ilçe başkanlığım boyunca en büyük desteği teşkilatımdan aldım. Ben engin kardeşimi de yakından tanırım. Kendisi dürüst, ahlaklı, çalışkan bir insandır. Bu görevi de layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum. Ben buradayım. Hiçbir yere gitmiyorum. Her zaman bilgimle, tecrübenle destek olmaya devam edeceğim. Engin başkanıma yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“ODUNPAZARI HAK ETİĞİ HİZMETİ ALAMADI”

Görevi devralan AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Engin Vural ise şunları söyledi: “Bu bir dava meselesi ve bu dava bütün şahısların, makamların üzerinde bir davadır. Bizim halkımızın gönlüne girmek en öncelikli hareketimiz olacaktır. Benim siyasi geçmişimle alakalı bazı konuşmalar da oldu. Ben mimarım. Eskişehirliyim. Emek mahallesinde büyüdüm. Hala da orada ikamet etmekteyim. Odunpazarı’nı biliyorum. Biz çok özel bir kentiz. Odunpazarı da enerjisi çok yüksek bir ilçe. Ancak yıllardır Odunpazarı gerçekten içimizde buruk kaldı. Çünkü tam hak etiği hizmeti alamadı. Bizler inşallah elimizden geleni yapıp Odunpazarı’nın hizmet hakkını savunacağız. Ben ilan edildiğimden beri bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Çok onur verici bir durum. İnşallah hakkını veririz.”

Kaynak: Meltem Karakaş