Uçak bileti olandan para alınmayacak: Milyonlara iyi haber geldi Uçak bileti olandan para alınmayacak: Milyonlara iyi haber geldi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan AK Partili Ahmet Sivri, 
Avrupa Birliği’ne Uyum Yasaları çerçevesinde yıllar önce kapatılan mezbahanelerin yeniden açılıp açılmayacağı ile ilgili belediyenin bir çalışma yapıp yapmayacağını sordu. 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldığını, kesim noktaları konusunda geçici çözümler üretildiği söyleyen Sivri, “Kurban kesimi için kesim noktalarını belirledik mi? 950 bin nüfuslu şehrimiz için geçici çözüm yolları yeterli mi? Hemşerilerimizin uzun yıllardır beklediği modern mezbahaneler ne zaman hayata geçecek?” diye sordu. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce ise Eskişehir’de Et Entegre Tesisi ve Mezbahane kazandırmak için planlamalarının devam ettiğini aktararak, şunları söyledi: “Bir dönem şehrimizin neredeyse her ilçesinde mezbahane vardı. Avrupa Birliği’ne Uyum Yasaları çerçevesinde mezbahanelerin koşulları ağırlaştırılınca kapatıldı. O gün için belki aranan koşullara uygun değildi ama ilçelerde iş görüyordu. 2014’ten sonra yaşanan geçiş döneminde çeşitli devirler yapıldı. Şehir merkezine Et Entegre Et Tesisi ve Mezbahane kazandırmak gibi bir projemiz var. Bu projeyi ilçelerde de yaygınlaştırmayı düşünüyoruz.”

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak