THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, CNN International'a verdiği demeçte, şirketin sürdürülebilir büyüme ve karlılık hedeflerini açıkladı.

Bolat, yolcu memnuniyetini ön planda tutarak, tüm uçaklarda hızlı ve ücretsiz internet hizmeti sunacaklarını belirtti.

İki yıl içinde tüm yolcular için geçerli olacak bu hizmet, THY'nin müşteri odaklı yaklaşımının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Bolat, “Şu an asıl odaklandığımız şey THY’nin sürdürülebilirliği. Büyümeyi sürdürmek için kar etmek gerekiyor. Yani değerli yolcuların peşindeyiz. Demek istediğim Türkiye'ye gelen yolcular. Böylece 11 ülke belirledik; ABD, Meksika, Kanada, Avustralya, Çin, Japonya, Kore, Malezya, Endonezya ve Tayvan. Bu ülkelerden biz de 10 milyon turist çekiyoruz. Bu yolcular kişi başı ortalama 3 bin dolar Türkiye'ye getiriyor.” dedi.


DAHA FAZLA DÖVİZ  GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Bolat, Avrupa'nın en yoğun havalimanlarından olduğuna işaret ettiği İstanbul Havalimanı’na daha fazla döviz getiren turist çekmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bolat, “Uçak koltuklarımızın dolu olması gerekiyor, ancak bu yolcunun değer kattığından emin olmalıyız. İnsanları birbirine bağlayacağız. İstanbul Havalimanı'na gelen her yolcuyu, ortalama 2 buçuk saatten daha az bir sürede gideceği yere ulaştırabiliyoruz. Dünyada bulamadığınız şeyleri; tarih, kültür ve gastronomiyi İstanbul'da bulabileceklerini söylüyoruz.” şeklinde konuştu.


HIZLI VE BEDAVA İNTERNET

Bolat, karlılık oranlarına ilişkin soruya da cevap vererek yakında yolcuların ücretsiz internete girebileceğini kaydetti.

Bolat, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıl daha iyiydi, ancak artık daha sağlıklı. Çünkü daha fazla rekabet var. Böylelikle kendinize bakabiliyorsunuz. Şu anda Business Class koltuklarımızı değiştiriyoruz. 

İki yıl içinde her Türk Havayolu yolcusu bedava ama hızlı internete sahip olacak. Zorluklar varsa, rekabet varsa o zaman müşteriyi memnun etmenin başka yollarını bulmaya çalışırsınız.”

Kaynak: CNN International