Ayşe Ünlüce: "Dayanışma ve mücadele ruhuyla seçime hazırız!" Ayşe Ünlüce: "Dayanışma ve mücadele ruhuyla seçime hazırız!"

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim gören 20 milyon 481 bin öğrenci ve 1 milyon 178 bin öğretmen, 11 Eylül 2023 tarihinde ders başı yaparak yeni eğitim öğretim yılına başladı. Türkiye genelinde bulunan 74 bin okul ve 744 bin derslikte gerçekleşen derslere başlama töreni ile ikinci dönem başladı.

Öğrenciler, 19 Ocak'ta aldıkları karnelerin ardından 16 günlük yarıyıl tatiline girdi. Yeni dönemle birlikte öğrenciler, 8-12 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan ikinci dönem ara tatiline kadar derslere devam edecekler. 2023-2024 eğitim öğretim yılı ise 14 Haziran Cuma günü sona erecek.

"Başarılar diliyorum"

Öğrencilere iyi dersler dileyen Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Beki, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.” sözleri ile yeni eğitim ve öğretim dönemine adım atan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi