Vatandaşları ata sporu okçuluğa davet ediyor Vatandaşları ata sporu okçuluğa davet ediyor
 

Odunpazarı Kent Konseyi tarafından Milli Bayramlarda düzenlenen ve geleneksel hale gelen 18. Bisiklet turu ve 6. Motosiklet turu 30 Ağustos Zafer bayramında gençlerin büyük katılımıyla ve  Odunpazarı Belediye Başkanı Av.Kazım Kurt’unda  katılımıyla gerçekleşti.

 Odunpazarı Kent Konseyi Bisiklet ve Motosiklet çalışma grupları  30 Ağustos Zafer Bayramı’nda coşkusunu Eskişehir ‘lilerle birlikte şehrin bir çok noktasında yaşattılar.Bisiklet Dostluğu grubu öncülüğünde  olan yaklaşık 300 bisikletlenin katılımyla hareket eden bisiklet turu Odunpazarı Meydanı’ndan başlarken,Motosiklet Turu ise Moto Show ,Skyrıders ,Moto Dost,Demiratlar ,222 Motosiklet Derneği, Eskişehir Motosiklet grubu ,RotaKeyf ,Moto group ve Eskişehir Kamp ve motosiklet gruplarının katılımı ile motosiklet turuda  aynı noktadan başlayarak şehri turladı.

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru :‘‘Büyük Zaferin 101. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz.Atatürk ‘ün işaret ettiği noktada ilke ve inkılaplarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. vatandaşlarımızın çok sayıda katıldığı bu milli bayramlarımızda motosiklet ve bisiklet turlarımızı coşkuyla devam ettireceğiz” dedi.  

Kaynak: Bülten