Dinletide, Yunus Emre'nin hayatı, eserleri ve düşünceleri konu edinildi. Öğrenciler, Yunus Emre'nin şiirlerini seslendirerek, onun felsefesini ve insanlık değerlerine olan katkılarını anlattılar. Ayrıca, dinleti kapsamında hazırlanan görsel sunumlar ve slaytlarla Yunus Emre'nin dönemine ve yaşadığı coğrafyaya dair bilgiler de paylaşıldı.

Dinleti, katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Yunus Emre'nin mesajlarıyla insanlığa ışık tuttuğu vurgulanarak, onun düşüncelerinin bugün de önemli ve güncel olduğu belirtildi.

GÖRSEL ŞÖLEN YAŞATILDI

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Yunus'u anlamak dinletisi hakkında şu açıklama yapıldı; "Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Melahat Ünügür Ortaokulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu “Yunus’u Anlamak” dinletisi ESMMMO İlker Özkokçu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kurum idarecileri ve konukların katıldığı programda, protokol konuşmalarının ardından “Aşkın Aldı Benden Beni” adlı video gösterimi ve “Yunus’u Anlamak” dinletisi ile izleyicilere görsel şölen yaşatıldı."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi