Kırmızıtoprak'da feci olay! 4. Kattan atlayarak canına kıydı Kırmızıtoprak'da feci olay! 4. Kattan atlayarak canına kıydı

Yayımlanan mesajda imza töreninden fotoğraflar paylaşan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın, yerli üretimin önemine vurgu yaptı.

Eskişehir 5000 karşılıklı işletilebilirlik sertifikasıyla raylara inmek için gün sayıyor”

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın, ”Sanayisi ile üretimde büyük pay sahibi olan Eskişehir’in, TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifi Sözleşmesi İmza Töreni’ndeyiz. İlklerin hayata geçtiği atölyede Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdulkadir Uraloğlu, , Eskişehir Milletvekillerimiz, Bakan Yardımcımız Sn.Osman Boyraz ve TÜRASAŞ Genel Müdürümüz Sn. Mustafa Metin Yazar ile birlikte Türkiye Yüzyılı’nın yerli ve milli üretim hacminin artmasına şahitlik ediyoruz. Demiryolu ulaşımında bir ivme yakalayan ve dışa bağlılığı önemli ölçüde azaltan yerli üretim, ülkemizin milli teknolojiye dayalı demiryolu ekosistemini oluşturma kapsamında çok önemli bir adımdır. Türk mühendis ve işçilerinin alın teriyle tamamlanan “Eskişehir 5000” karşılıklı işletilebilirlik sertifikasıyla raylara inmek için gün sayıyor. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ’ın bizzat “Eskişehir 5000” adını verdiği yeni nesil anahat lokomotifi, Şirketimizin gücüne güç katacak donanımıyla sektörümüze hayırlı olsun. Yerli üretim artıyor Türkiye Hızlanıyor.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi