Eskişehir Tepebaşı ilçesine bağlı Yenibağlar Mahallesi'nde yer alan Şimşek Sokak’ta yaşayan mahalle sakinleri çöplerin etrafta sürekli dağınık olmasından ve sık toplanmamasından yana şikayetini dile getirdi

Eskişehir Net Haber Merkezi'ne ulaşan bir vatandaş sokakta bırakılan çöplerin çevreye ve sokak düzenine olumsuz etkileri olduğu belirterek çöplerin kimi zaman geç alındığını bazen araçlarını parktan çıkaramadıklarını söyledi.

Mahalle sakinleri, konuyla ilgili olarak yetkililerden bu sorunun çözümü için gerekli tedbirlerin alınması ve gereklerin uygulanması istiyor. 

EKSTRA KONTEYNER İSTİYORUZ

Eskişehir Net haber merkezine ulaşan vatandaş: “Yenibağlar Mahallesi Şimşek Sokak üzerinde çöpler sürekli bu şekilde etrafta dağınık halde kalıyor, dolduğunda toplanmıyor. Araçla geçerken bile bizlere engel oluşturuyor. Ayrıca fazladan konteyner koyularak çöp hacminin azaltılması gerekmekte. Çöpler geç alındığı için mağdur oluyoruz bazen araçlarımızı bile parktan çıkaramıyoruz. Çöplerin daha sık toplanması ve ekstra konteyner konulmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi