Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in genellikle kamudan uzak tuttuğu Katerina Tikhonova ve Maria Vorontsova, son zamanlarda önemli bir forumda görünerek merak uyandırdı. Kızlarının forumda bulunması ve göz önünde olması Putin'in aile bağlarını kullanarak, yeni stratejiler geliştirdiği yönünde düşüncelere neden oldu. The Daily Beast'e konuşan eski bir CIA ajanı Putin'in bu hamlesinin imajını güçlendirmek olduğunu belirtti. 

Foruma katılan kız kardeşlerden Maria Vorontsova, genetik araştırmalarda yenilik ve biyoteknoloji panelinde konuştu. Katerina Tikhonova ise Rus savunma sanayisinin iç ve dış boyutlarıyla ilgili bir panelde yer aldı. 

GİZLİ OLMAKTAN ÇIKTILAR

Yıllar boyunca gizlilik içinde yaşayan Katerina Tikhonova ve Maria Vorontsova, ilk defa bu hafta kamuoyunun önüne çıktı. St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda (SPIEF) konuşan kız kardeşler, Putin'in stratejisinin kritik bir parçası olabilcekleri iddiası arasında yer aldılar. Bu etkinlik oldukça büyük bir önem arz ettiğinden ülkenin geleceğine dair ipuçları barındırıyor.

İMAJ GÜÇLENDİRMEK İÇİN KIZLARINI MI KULLANIYOR?

The Daily Beast'e konuşan eski CIA ajanı Ronald Marks "Bu, Putin'in dünyası ve biz sadece onun içinde yaşıyoruz. Bu hamle, Putin'in Rusya'daki en güçlü adam olarak kendini göstermesi için yapılan bir girişim" dedi. Marks'a göre, kızlarının kamuoyunda görünür olması, Putin'in canlılık ve dinamizm mesajı vermesi anlamına geliyor." dedi.

Putin'in kızlarının gizlilikten kamuoyuna geçmesini strateji olarak gören Ronald Marks konuşmalarına şu sözlerle devam etti "Putin, kendi faniliğini düşünüyor ve Rusya'da aile ile iktidar uzun yıllardır iç içe geçmiş durumda. Bu değişim sürpriz olmamalı. Şu anda kendi mirasını aradığı yaşa geliyor ve kızlarının zeki olması, onların onu temsil etmesini sağlıyor."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi