Eskişehir Valiliği de sosyal medya hesabından Eskişehirlilere yeni uyarıda bulundu. Valilik, "Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren ilimizde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. " uyarısında bulundu.

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU

Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi bugün yayımladığı raporda, Eskişehir’inde içinde bulunduğu bölge genelinde havanın yer yer parçalı bulutlu olacağı tahmininde bulundu.

Raporda, öğle saatlerinden sonra il genelinde, akşam saatlerinden sonra ise kentin güneybatı kesimlerinde sağanak ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı bir havanın hâkim olacağını belirtildi.

Yayımlanan rapora göre, bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında; yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebildiği belirtilerek, ilgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ SAAT VERDİ

Önemli Meteorolojik Uyarı:

"Bugün (30.05.2024 perşembe) öğle saatlerinden itibaren ilimizde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Uyarı süresi: Başlama-bitiş zamanı: 30.05.2024 - 13:00 30.05.2024 19:00

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi