İşsizlik rakamları belli oldu: Nisanda yüzde 8,5 seviyesinde İşsizlik rakamları belli oldu: Nisanda yüzde 8,5 seviyesinde

Vali Aksoy mesajında; "Günümüzde yaşanan doğal felaketler, savaşlar, kıtlık gibi durumlarda sınırötesi yardım kuruluşlarının önemi artmıştır. İhtiyaç İçinde olan insanlara her türlü yardımı ulaştırmaya yönelik oluşturulan en önemli kuruluşlarımızdan biri Kızılay'dır.

Türkiye Kızılay Derneği, milletimizin iyilikseverlik ve yardımseverlik duygularının bir yansıması olarak kurulduğu günden bu yana önemli bir varlık göstermiştir.1868 yılında, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere yardım etmek amacıyla Hilâl-i Ahmer Cemiyeti adıyla kurulan Türk Kızılayı bugün tüm dünyada yardıma muhtaç insanlara el uzatan saygın bir kuruluş haline gelmiştir.

Türk Kızılay Derneği'nin kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutluyor, derneğin bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Kızılay, vatandaşlarımızın gönüllü destek ve katkılarıyla faaliyetlerini sürdürecek ve hizmet kalitesini artıracaktır. Bu nedenle, vatandaşlarımızı kan bağışı ve diğer yardımlarıyla Kızılay'a desteklerini devam ettirmeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi