Kesikbaş Çin'i örnek gösterip, Gemlik bağlantısını hatırlattı Kesikbaş Çin'i örnek gösterip, Gemlik bağlantısını hatırlattı

Vali Hüseyin Aksoy mesajında,"1-7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kutlu olsun. Lütfen trafik kurallarına uyalım." ifadelerini kullandı.

1-7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Trafik sorunlarını çözümlemek amacıyla bir çok Avrupa ülkesi aralarında anlaşarak bir konsey kurdu. Bu konseye Türkiye de üyedir. Merkezi Fransa’nın başkenti Paris’te olan bu konseyin üyeleri, zaman zaman toplanarak trafik sorunlarını görüşürler.
Bu konsey Mayıs ayının ilk cumartesi günü ile başlayan haftayı «Uluslararası Karayolu Güven Haftası» olarak kabul etmiştir.
Ülkemizde de trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlarca, aynı hafta «Trafik Güvenliği ve Eğitim Haftası» olarak kabul edilmiştir. Bu hafta süresince; yayın organları, radyo, televizyon aracılığı ile trafik kazalarının önlenmesi için halka trafik kuralları anlatılır. Trafik kurallarına uyulması gereği belirtilir. Okullarda öğrencilere trafik bilgileri öğretilir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi