Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında alınan karar doğrultusunda, 3 Mayıs tarihi ülkemizde de “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak kutlanılmakta olduğunu aktaran Vali Aksoy, "Basın mensupları toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda araştırma, bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma hizmetini yerine getirmektedir. Bu önemli görevi yerine getiren basın mensuplarının çalışmalarını özgürce yapabilmesinde basın özgürlüğünün büyük önemi vardır" şeklinde konuştu.

"Valilik olarak ilimizdeki basın çalışanlarını mesai arkadaşı olarak görüyoruz"

Doğru bilgiye, habere ve gerçeğe ulaşmak özgür basın mecraları ile mümkün olduğunu belirten Vali Aksoy, "Aynı zamanda kamu görevi yürüten basın kuruluşlarımızın ve çalışanlarının zor şartlarda bile görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı biliyor ve bu gayretlerini takdirle karşılıyorum. Valilik olarak ilimizdeki basın çalışanlarını mesai arkadaşı olarak gördüğümüzü, köklü ve güçlü basınımızla birlikte Eskişehirlilerin hizmetinde olduğumuzu belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Aksoy, "Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutlar, değerli basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum."
 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi