Kira getirisi en düşük olan şehirler açıklandı: Listenin zirvesindeki il görenleri şaşırttı Kira getirisi en düşük olan şehirler açıklandı: Listenin zirvesindeki il görenleri şaşırttı

Sosyal medya hesabından Anneler Günü için bir mesaj yayımlayan Vali Aksoy," Şehit anneleri başta olmak üzere bütün annelerin Anneler Günü'nü kutluyor, karşılıksız emekleri için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

ANNELER GÜNÜ

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi. Anneler Günü Dünya'da farklı günlerde kutlanır. En yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi