Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Sarıcakaya ilçesinde düzenlenen "Sera Örtüsü ve Solarizasyon Örtüsü Teslim Töreni'ne katıldı. Törende, sera üreticilerine sera örtüsü ve solarizasyon örtüsü teslim edildi.

Vali Aksoy, törende yaptığı konuşmada, Eskişehir'in tarımsal üretim kapasitesinin artırılması ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması için bu tür projelerin büyük önem taşıdığını vurguladı. Tarımın, hem ekonomik hem de çevresel açıdan önemli olduğunu belirten Aksoy, çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Törene katılan üreticiler de bu tür desteklerin kendileri için çok önemli olduğunu ve üretim kapasitelerini artırmalarına yardımcı olacağını belirterek, Vali Aksoy'a teşekkür ettiler.

Eskişehir Valiliği sosyal medya hesabında "Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Sarıcakaya İlçesinde düzenlenen"Sera Örtüsü ve Solarizasyon Örtüsü Teslim Töreni"ne katıldı Alternatif Üretim Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesi ile “Eskişehir de Sera Naylonlarını Yeniliyoruz Projesi” ve “Seralarda Solarizasyon ile Zararlı Mücadelesi Projesi” kapsamında düzenlenen programda konuşan Sayın Valimiz, “Eskişehir’de sera naylonlarını yeniliyoruz” projesi kapsamında bugün Sarıcakaya'da 105 üreticimizin seralarını yenilemek üzere birlikteyiz. Ayrıca, “Seralarda solarizasyon ile zararlı mücadelesi” projesi ile 15 çiftçimiz bilinçlendirilecek. Zararlılarla mücadelede daha az kimyasal ilaç kullanılacak. Projelerin çiftçilerimiz, ilçemiz tarımı için hayırlı olmasını diliyorum."dedi. Sayın Valimiz, çiftçilerimize hibe sözleşmelerini ve sera naylonlarını teslim etti." dedi. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi