Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Mihalgazi ilçesinde gerçekleştirilen Sera Örtüsü ve Solarizasyon Örtüsü Teslim Töreni'nde çiftçilerle bir araya geldi. Tarım sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve yerel üreticilere destek sağlamak amacıyla düzenlenen törene ilgi yoğundu.

ESKİŞEHİR TARIMSAL ÜRETİMDE İLERİYE TAŞINACAK

Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, sera üreticilerine modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması için sera örtüsü ve solarizasyon örtüsü dağıtıldı. Aksoy, "Yerel üreticilerimizin yanında olmaya ve onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Amacımız, Eskişehir'i tarımsal üretimde daha da ileriye taşımak" dedi.

Eskişehir Valiliği sosyal medya hesabında "Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Mihalgazi İlçesinde düzenlenen"Sera Örtüsü ve Solarizasyon Örtüsü Teslim Töreni"ne katıldı. Programda konuşan Sayın Valimiz; “Eskişehir’de Sera Naylonlarını Yeniliyoruz” projesi kapsamında Mihalgazi ilçemizde 87 üreticimizin seralarını yeniliyoruz. Ayrıca, “Seralarda solarizasyon ile zararlı mücadelesi” projesinden ise Mihalgazili 45 çiftçimiz yararlanacak. Sizlere bir nebze de olsa destek vermek için bir araya geldik. Beraberliğimizin, toprağımızın bereketine bereket katmasını diliyorum. Her zaman üreticimizin yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz." dedi. Sayın Valimiz, çiftçilerimize hibe sözleşmelerini ve sera naylonlarını teslim etti." dedi. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi