Sınav öncesi bu uyarılara dikkat: Uzmanından YKS ve KPSS öncesi önemli tavsiyeler Sınav öncesi bu uyarılara dikkat: Uzmanından YKS ve KPSS öncesi önemli tavsiyeler

Gösteriye Valis Aksoy'un yanı sıra eşi Hülya Aksoy,  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de katıldı.

Eskişehir Valiliği,"Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy Hanımefendi 11. Eskişehir Opera Bale günleri kapsamında Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde sahnelenen "Arşın Mal Alan" adlı opereti Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve diğer konuklarla birlikte izledi. Doğunun ilk opera bestecisi ünvanı verilen ünlü Azerbaycanlı Besteci Üzeyir Hacıbeyov’un 1913 yılında bestelediği, görücü usulü evliliği hicvettiği romantik opereti “Arşın Mal Alan” sahnelenişinin 111. yılında, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından bu yıl Eskişehirli sanatseverler için sahnelendi." açıklamasında bulundu.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi