"Köyden İndim Şehre", "Petrol Kralları" gibi projelerde yer alan usta oyuncu Metin Akpınar geçtiğimiz senelerde evlilik dışı bir ilişkisinden bir kızının olması şokunu yaşamıştı. 

Metin Akpınar 1987 senesinde Suphiye Orancı ile evlilik dışı bir ilişki yaşamış ve bu ilişkinin sonucunda dünyaya gelen Duygu Nebioğlu seneler sonra babasının Metin Akpınar olduğunu öğrenmişti. Bunun üzerine DNA testi yaptırmak isteyen Duygu Nebioğlu, önce Metin Akpınar'a dava açmış sonra DNA testini yaptırmış ve Metin Akpınar'ın kızı olduğu doğrulanmıştı. 

İKİZİNİN DE KIZI OLDUĞU DOĞRULANDI

DNA testi yaptırıp Metin Akpınar'ın kızı çıkan Duygu Nebioğlu'nun ikiz kardeşi Sevgi Katkıcı da DNA testi yaptırmıştı. Metin Akpınar'ın kendisinden olmadığını düşlünmesi üzerine DNA testi yaptıran ikiz kardeş Sevgi Katkıcı'nın da sonuçları çıktı.  Antalya Adli Tıp Kurumu'ndan alınan DNA raporu Antalya 5. Aile Mahkemesine ulaştı.

Günaydın'dan Halit Turan'ın haberine göre; raporda Sevgi Katkıcı'nın Metin Akpınar'ın kızı olduğu tespit edildi. Karar duruşmasında, Metin Akpınar'ın Sevgi Katkıcı'nın babası olduğunun tespit edildiği belirtilerek Metin Akpınar ile Sevgi Katkıcı arasında soy bağının kurulmasına karar verildi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi