Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği "Şayeste" karakteriyle hafızalara kazınan 72 yaşındaki usta oyuncu Fatma Karanfil'den acı haber geldi. Geçen günlerde entübe edilen Fatma Karanfil hayatını kaybetti.

1960'ların ünlü oyuncusu Fatma Karanfil 1952 yılında Eskişehir'de doğumludur. 1968'de sinema dünyasına adım atan Fatma Karanfil 2019 yılına kadar birçok dizi ve film ile seyirci karşısına çıkmıştı


72 yaşında hayatını kaybeden Fatma Karanfil'in ölüm haberi menajeri tarafından duyuruldu. Aslı İslamoğlu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur"

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi