"Poyraz Karayel", "Dila Hanım","Deli Dumrul" gibi projelerde yer alan usta oyuncu Adnan Zaman yine onun gibi oyuncu olan meslektaşı Halil Gülle tarafından dolandırıldı.

FRANSA'DA OYUNCU OLACAKTI

Sabah'ın haberibe göre; Usta oyuncu Adnan Zaman'a Halil Gülle Fransa'da bir film için teklif götürdü. Halil Gülle usta oyuncuya bu film için 45 bin dolar ücret alacağını söyledi. Adnan Zaman'da Halil Gülle'nin bu teklifine sıcak bakarak teklifi kabul etti. Teklifi kabul eden Adnan Zaman, pasaport ve vize işlemleri için para isteyen Halil Gülle'ye 10 bin TL ücret verdi.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra Haluk isminde bir kişi Adnan Zaman'ı arayarak yapım firmasında amir olduğunu ve Adnan Zaman'ı da film kadrosuna aldığını söyledi. Bunun üzerine iddialara göre Halil Gülle çeşitli sebeplerle Adnan Zaman'ı arayarak kendisinden 80 bin TL topladı. 

Sdf Adnan Zaman (3)

PARAYI ALIP KAYIPLARA KARIŞTI

Paraları alan Halil Gülle bir daha Adnan Zaman'ın hiçbir telefonuna cevap vermedi. Dolandırıldığını anlayan Adnan Zaman soluğu adliyede aldı.Adnan Zaman meslektaşı Halil Gülle'den şikayetçi oldu.  Soruşturma kapsamında ifade veren Adnan Zaman, Halil Gülle ile yaptığı yazışmaları delil olarak gösterdi.

10 YILA KADAR HAPİS

 Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Halil Gülle'nin üzerine atılı suçu işlediğini belirterek 'Serbest Meslek Sahibi Kişilerin Dolandırıcılığı' suçu kapsamında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi