Ünlü ekonomist Mert Başaran, altın yatırımı konusunda çarpıcı tahminlerde bulundu. Başaran, "Bir gramını bile sakın satmayın," diyerek altının gelecekte daha da değerleneceğini belirtti. Altın yatırımcılarına seslenen Başaran, belirli bir tarihe kadar altını elinde tutanların büyük kazançlar elde edeceğini vurguladı.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

1 yılda 1.849 dolar seviyesine ulaşan ons altın şuan 2.414 dolardan işlem görüyor. Gram altın ise 2.498 TL seviyesine gelmiş durumda. Bu yükseliş yatırımcının ilgisini çekerken, altına olan talep de her geçen gün artmaya başladı.

Gram Altın 12-4

ALTIN SATMAYIN REKOR KIRACAK

Altın fiyatlarının yükselmesi üzerine tahminlerini paylaşan Başaran, "Elinde altın olanlar sakın satmasın. Hatta altın borçlarınızı da hemen kapatın" dedi. Başaran, altının son dört yılda dört kez önemli seviyeleri kırdığını ve ons bazında 2.300-2.400 dolar seviyelerine ulaştığını belirtti. Bu süreçte altın, yatırımcısına ons bazında yüzde 120 getiri sağladı.

Gram Altın 19-1

Gram altın fiyatları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başaran, yıl sonuna kadar gram altının 3.000 lirayı görmesinin olası olduğunu söyledi. Bu nedenle yatırımcıların altın borçlanmaktan kaçınmalarını ve mevcut altınlarını satmamalarını önerdi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi