Eskişehir'de hava sıcaklıkları artıyor: Uyarılar peş peşe geldi Eskişehir'de hava sıcaklıkları artıyor: Uyarılar peş peşe geldi

Yıldırım, adaylığını ilan ettiği toplantıda Eskişehir’in su sorunu, kaynakları ve avantajları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü ve ESKİ Genel Müdürlüğü yapan Yıldırım, ‘su mühendisi’ olarak biliniyor.

"UZMANLIK ALANIM..."
İTÜ İnşaat mezunu olan Yıldırım, “Uzmanlık almanım sudur, barajlardır, göletlerdir. Eskişehir’in hangi dağında hangi su kaynağı vardır bilirim. ESKİ’deyken Sarısungur ve Aktarmaç (Aşağıılıca) göletlerini yaptık” dedi.
Yıldırım, şöyle devam etti: “Aktarmaç’daki Göleti, Türkmen Dağı’ndaki su kaynakları besliyor. Türkmen Dağı’ndaki Kalabak su kaynakları şehrimizin en önemli kaynaklarından birisidir. Türkiye’nin en kaliteli sularını sayacak olursak ilk üç içinde yer alır. Oldukça kaliteli bir su kaynağı… Orada birçok su kaynağı var. Onların toplanması ve sağlıklı bir şekilde kente ulaştırılması gerekir. Aktarmaç’daki suyu değerlendirmek için, şehre daha kaliteli su iletmek için gölet çalışması yaptık. O da kente kattığımız önemli hizmetlerden birisidir. Umarım önümüzdeki sezonda oranın iletim hatları da yapılarak şehre suyun gelmesi sağlanır. Ve çeşmelerimizden o su akar… Beklentimiz, isteğimiz, arzumuz odur. Oldukça güzel bir su kaynağıdır.”

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi