Yükselen konut fiyatlarına rağmen vatandaşların ev sahibi olması için yeni projeler üreten TOKİ, yeni projeler duyurmaya devam ediyor. 

Tapu sahibi olmak isteyen vatandaşlar için uygun fiyatlı projeler yapacağını açıklayan TOKİ'nin resmi web sitesi üzerinden yıl içerisinde proje detayları açıklanıyor.

toki

TOKİ'DE SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

31 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.00'te açık artırma yöntemiyle konut satışları başlayacak. Açık artırmada belirlenen konut fiyatları 40.000, 100.000, 200.000 ve 500.000 TL olarak sıralanıyor. Satışa sunulacak konutların bedelleri ve diğer detayları açıklandı.

TOKİ'nin konut satışlarında, bazı dairelerin derhal teslim edileceği, ancak bazı konutların teslim sürelerinin 6, 9 veya 12 ayı bulabileceği duyuruldu. Ayrıca, konut satın alan vatandaşların, mülkü satın aldıkları tarihten itibaren bir yıl içinde konutları üçüncü şahıslara devretmelerinin mümkün olmayacağı da ifade edildi. 

sdf_TOKİ’nin_ yüzde_ 25 _indirim_ kampanyası_ başladı_

ÖDEME PLANLARI AÇIKLANDI

TOKİ, konut sahibi olmak isteyen bireyler için cazip ödeme koşulları sunuyor; yüzde 25 peşinat ve 72 ay taksit seçeneği ile konut satışları gerçekleştirilecek. Ayrıca, TOKİ tarafından konutların yanı sıra iş yerleri de satışa sunulacak. İş yeri satışlarında ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade seçeneği öne çıkıyor.

Konut 17

TOKİ 11 İLDE KONUT SATIŞI YAPACAK

1 Ocak ile 30 Haziran arası yılın ilk altı aylık periyodu olarak, 1 Temmuz ile 31 Aralık arası ise yılın ikinci altı aylık periyodu olarak kabul edilmektedir. İlk taksit ödemesinin yapıldığı altı aylık dönem boyunca, aylık taksit miktarları sabit tutulmaktadır.

TOKİ konutlarının satılacağı iller; Afyonkarahisar, Balıkesir, Çorum, Eskişehir, Kars, Konya, Rize, Siirt, Tunceli, Zonguldak

TOKİ işyeri satışlarının yapılacağı iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bartın, Burdur, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Sinop, Sivas, Osmaniye, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Yalova,

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi