Araç sahipleri bu karara sevinecek: TÜVTÜRK muayenesinde geri ödeme kararı Araç sahipleri bu karara sevinecek: TÜVTÜRK muayenesinde geri ödeme kararı

Türkiye Gençlik Vakfı Eskişehir Şubesi, Eskişehir'deki Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ı sosyal medya hesabından andı.

"ÖZLEMLE ANIYORUZ"

Paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi; "Haziran Hareketi eylemlerinde hayatını kaybeden, Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz arkadaşımızı vefatının 10. Yılında özlemle anıyoruz. Düşlerindeki Atatürk Türkiyesi'ni hep birlikte kuracağız!"

Resim

ALİ İSMAİL KORKMAZ KİMDİR?

Ali İsmail Korkmaz (18 Mart 1994, Hatay - 10 Temmuz 2013, Eskişehir), Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla katıldığı yürüyüşe müdahale eden polis ve karşıt görüşlü gruplar tarafından darbedilerek öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisidir.

Eskişehir'de Gezi Parkı protestolarına destek amaçlı düzenlenen yürüyüşte polisin müdahalesinden dolayı ara sokaklara kaçan eylemcilerden birisi olan Anadolu Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, polis tarafından darp edildikten sonra eli sopalı gruplarca iki defa daha darbedilmiştir. Darbedildikten sonra gittiği hastanede tedavi görememiş, ilk tıbbi müdahaleyi ancak yirmi saat sonra alabilmiştir. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Korkmaz, otuz sekiz gün boyunca komada kalmış ancak 10 Temmuz 2013 günü ölmüştür. Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü protesto edilmiş ve heykeli dikilmiştir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi