Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz'da gerçekleşecek başkanlık seçimleri öncesinde tarih değişikliği yapılıp yapılmayacağı ve başkan adaylarının kimler olacağı hala belirsizliğini koruyor. Şu ana kadar mevcut başkan Mehmet Büyükekşi'nin adaylık konusunda net bir açıklama yapmamış olmasıyla birlikte, başkanlık için ilk adayın kim olduğu kamuoyuna duyuruldu.

İLK ADAY

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre ilk aday Servet Yardımcı oldu. Bununla birlikte Cemil Kazancı'nın ise TFF Yönetim Kurulu'nda 'Başkanvekili' olarak Yardımcı'nın listesinde yer alabileceği belirtiliyor.

SERVET YARDIMCI KİMDİR?

Servet Yardımcı, 26 Aralık 1957 yılında doğdu. Türk armatör ve spor yöneticisi. UEFA Yönetim Kurulu üyesi ve eski geçici Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı. Bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi. Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012'de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle 1. Başkan Vekili oldu ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürdü. Yardımcı, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir.
2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday oldu ancak seçilmedi. 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazanan Yardımcı, UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021'de yeniden aday oldu ve tekrar seçildi.
Yardımcı, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir.
Yardımcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Yardımcı'nın kardeşi eski Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı'dır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi